Як правильно підготувати стіни перед поклейкою шпалер
Поклейка шпалер у новобудові або у «вторинці» передбачає певні підготовчі заходи.
Якщо шукаєте фахових спеціалістів у Львові вам сюди https://remontdim.lviv.ua/. Це необхідно з низки причин:
- якість поклейки;
Поверхня обклеювання повинна мати пори, т.к. у місцях наявності пор чи тріщин полотно не буде приклеєне. І в результаті шпалери «падають мешканцям на голову».
- рівна поверхня;
Якщо не дотримуватись певних правил поклейки, то при природному освітленні або при включеному світлі будуть видно всі похибки. Тому необхідно клеїти шпалери на рівну поверхню без наявності тріщин та пагорбів.
- гігієнічна сторона;
У деяких квартирах, де висока вологість та вогкість на стінах з’являється грибок. Для того щоб уникнути такої напасті необхідно створити умови, в яких мікроорганізми не зможуть розвиватися. А саме: позбутися дрібних тріщин, приділяючи особливу увагу кутам.
Для здійснення підготовчих заходів знадобляться такі матеріали та інструменти:
Захисний матеріал (плівка, клейонка);
- гаряча вода;
- валик, широка кисть;
- малярний ніж;
- широкий та вузький шпатель
- ґрунтовка
- шпаклівка.
З чого почати?
Розпочати підготовчі роботи необхідно з робочого простору:
- Захистити меблі. Винести її з приміщення або встановити в центрі, накривши плівкою або іншим захисним матеріалом.
- Захистити поверхню підлоги. Накрити підлогу плівкою, клейонкою або іншим захисним матеріалом, закріпивши скотчем.
- Звільнити стіни від розеток та вимикачів.
- Захистити кімнату від протягів та стежити за температурою повітря. Фахівці рекомендують температуру від 18 до 20 °С.
Робота з поверхнею покритою старими шпалерами.
Для роботи необхідні
- Невеликий шпатель;
- валик або розпилювач
- гаряча вода;
- для полегшення видалення старого шпалерного полотна застосовують допоміжні засоби (оцет, миття посуду, кондиціонер для білизни).
В області обігрівальних елементів, а також підвіконь зазвичай шпалери відходять досить легко без застосування допоміжних засобів. Решту поверхні необхідно за допомогою валика або розпилювача намочити гарячою водою. Воду можна розвести із допоміжними речовинами. І тоді розчин, що вийшов, буде грати роль розчинника шпалерного клею. За наявності фінансових можливостей можна придбати спеціальний розчин. Після цієї процедури шпалери будуть досить легко відходити від поверхні. З появою труднощів відклеювання застосовується шпатель. Такий спосіб підійде як для паперових, так і для вінілових шпалер. А флізелінові шпалери найкраще знімаються за допомогою пари та малярного ножа.
Робота з фарбованою поверхнею.
Головне, що слід усвідомити в даному випадку — фарбу необхідно видалити! Чи не затирати частково, не робити засічки, а саме видаляти шар фарби.
Для видалення фарби зі стін застосовують такі інструменти:
- Будівельний фен і шпатель;
Пофарбована ділянка стіни нагрівається і після розм’якшення фарби видаляється шпателем. Такий спосіб вимагає приміщення, що постійно провітрюється, для захисту дихальних шляхів. Пари фарби здатні викликати отруєння.
- шліфувальна машинка або болгарка з металевою щіткою;
Для зняття фарби за допомогою цих інструментів необхідно підготувати приміщення, а саме: закрити двері і всі можливі щілини від проникнення пилу. Відкрийте вікна для надходження свіжого повітря
- Спеціальна змивка.
Має сильний змиваючий ефект за рахунок свого хімічного складу. Незважаючи на ефективність даного способу, слід зазначити, що для його здійснення потрібно захистити руки гумовими рукавичками, дихальні шляхи – респіратором, очі – захисними окулярами та все інше відповідним одягом.
Ґрунтовка поверхні. Потрібна чи ні?
Багато хто задається таким питанням. Деякі уникають цей етап у підготовці до обклеювання стін. Але фахівці рекомендують не ігнорувати його з низки причин:
- Це допоможе уникнути кришення стіни та появи пилу. Ґрунтовка виступає сполучною основою.
- Зменшить ризик появи грибка на поверхні.
- Адгезія найвищого рівня. Шпалери не відваляться після повного висихання
Вибір ґрунтувального матеріалу залежить від виду поверхні, на яку будуть наклеєні шпалери. Обов’язково варто прочитати інструкцію і не ігнорувати час висихання поверхні, що рекомендується.
Шпаклівка стін.
Після висихання поверхні від ґрунтовки необхідно зашпаклювати стіни . Навіть тонкий шар шпаклівки здатний позбавити стіни від шорсткостей, і збільшити площу приклеювання. Всі нерівності з поверхні видалятимуться за кілька заходів.
Заключна ґрунтовка.
Заключний крок – знову ґрунтовка. А після її повного висихання можна сміливо оновлювати приміщення вибраними шпалерами
Дотримання заходів попередньої підготовки до обклеювання приміщення дозволить не лише довгостроково насолоджуватися новими стінами, а й позбавить повторного ремонту. Якщо все ж таки залишаються сумніви у своїх силах, то краще звернутися до професіоналів.