Крапельний полив: особливості та поради щодо встановки

19.11.2023

Найчастіше при вирощуванні сільськогосподарських культур на дачі чи городі знадобиться полив рослин. Це дозволить уникнути посухи, збільшити врожайність, прискорити вегетацію.

Однією з найкращих систем у таких випадках є крапельний полив.

Концепція

Назва конструкції говорить про спосіб передачі вологи до коріння рослин. Це відбувається за допомогою крапель, коли волога доставляється безпосередньо до стебла або коріння рослин.

Процедура може бути поверхневою, коли крапельниця знаходиться безпосередньо на ґрунті та подає воду зверху, або підземною, коли крапельна стрічка прокладається під землею і рідина потрапляє безпосередньо у ґрунт біля кореневої системи.

Сама конструкція є шлангами, з впровадженими в них через певну відстань крапельницями. Вода може циркулювати самопливом або перекачуватися за допомогою насоса. Самі розподільні пристрої дозволяють регулювати об’єм рідини, що надходить в грунт, в хвилину або годину.

Переваги

Найважливішою перевагою такої системи є економія води та можливість подавати цінний ресурс безпосередньо корінням рослин. Дуже мало рідини витрачається на випаровування, у підземній системі такі втрати повністю відсутні.

Запобігаючи попаданню води на ґрунт та листя, можна уникнути негативних наслідків типу засолення, розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Використовуючи крапельний полив, можна поширювати рідкі добрива, ведучи адресне підживлення рослин. За будь-якого варіанта зрошення не розмивається грунт.

Систему можна автоматизувати, задаючи час та обсяг поливу. Її можна встановлювати на ділянки різної площі та рельєфу.

Монтаж

Установка мережі крапельного поливу складається з наступних етапів:

  1. Визначається ділянку, яку потрібно зрошувати. Враховується тип ґрунту, рельєф. Вибирається надземна або підземна система, довжина шлангів, кількість крапельниць та обладнання для прокачування. Потрібно домогтися, щоб вода надходила під кожну рослину, або зрошувала відразу цілу групу, розподіляючи воду на конкретну ділянку.
  2. Далі прокладаються шланги, вони з’єднуються у загальну систему.
  3. До них підключається джерело води, це може бути резервуар чи водопровідна система. У разі потреби встановлюється насос.
  4. Запускається подача рідини та перевіряється якість поливу на різних режимах роботи.

Тільки після перевірки працездатності підземний варіант крапельної системи заривають.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...