
Чи можна встановлювати натяжну стелю після шафи-купе?
Часто власники приміщень цікавляться, що встановлювати спочатку: натяжну систему чи шафу-купе.
Обидва варіанти є можливими, майстри можуть у будь-якому з випадків встановити натяжні потолки – Хмельницький пропонує різноманіття способів поєднання. При необхідності суміщення натяжної стелі та розсувної шафи вкрай не рекомендується братись до справи самостійно, адже вона потребує досвіду та професіоналізму. Зазвичай зручніше оздоблювати перекриття натяжним полотном після того, як мешканці квартири чи будинку вже визначилися з моделлю меблів. Це дозволить підібрати дизайн конструкції, який гармоніюватиме з шафою та іншими елементами облаштування: матова, глянцева чи сатинова стеля, яскрава чи стримана, однотонна чи з поєднанням кількох відтінків. Крім цього, у монтажу натяжної стелі після шафи-купе є й інші позитивні сторони.
У чому переваги такого підходу до ремонту в оселі?
Плюси монтажу в кімнаті з розсувною шафою полягають у тому, що:
- Майстри будуть знати висоту меблів, що дасть змогу правильно встановити горизонт для кріплення каркаса з профілю, який утримуватиме полотно. Також можна відразу вирішити, де буде розташовуватися верхня частина меблів: за полотном чи під ним.
- Спеціалісти зможуть розробити ескіз конструкції з урахуванням не тільки висоти та загальних габаритів меблів, а й способу відчинення верхніх ящиків та розсувних дверей.
- Вдасться запобігти пошкодження матеріалу стелі гострими кутами шафи – такий ризик існує у разі встановлення меблів після натягнення полотна. ПВХ-плівка хоча й міцна, та здатна пошкодитися при контакті з гострими предметами.
- Монтаж стелі після шафи забезпечить впевненість у тому, що не доведеться замінювати предмет меблювання через те, що він не підходить до висоти стельового оздоблення.
Таким чином, оформлення стелі після монтажу шафи дозволить грамотно продумати алгоритм виконання робіт і підібрати найбільш підхожий спосіб кріплення натяжної системи.
Яким чином встановлюється натяжна конструкція, коли в кімнаті стоїть розсувна шафа?
У більшості випадків майстри практикують два способи суміщення натяжного оздоблення та шафи. Перший – це монтаж із закладною, до якої кріпитимуться розсувні елементи шафи. З таким підходом верхня частина шафи буде починатися безпосередньо з рівня натяжної системи, а функцію її «кришки» виконуватиме саме полотно. Створення такої конструкції вимагає наявності закладної на чорновому перекритті – для утримання стулок меблів. Виготовляється вона із дерев’яного бруса. Його висота має бути такою, щоб доходити до натяжного покриття, але не торкатися його. При необхідності брус кріпиться на металеві кутники. Направні для стулок можна буде закріпити вже після натяжки покриття. З цією метою цього в полотні виконуються отвори для шурупів. Якщо натяжні стелі будуть зроблені з вінілової плівки, потрібно заздалегідь приклеїти до поверхні термокільця відповідного діаметра, щоб не допустити розповзання матеріалу. Після цього можна буде зафіксувати на закладній направні та встановити дверцята шафи-купе.
Друге рішення – монтаж обхідної конструкції. Воно оптимально підходить для приміщень, де вже стоїть шафа висотою до перекриття. В процесі майстри створюють обхідну конструкцію, яка розташована довкола елемента меблювання. Складається вона з дерев’яного бруса, зафіксованого на тій самій висоті, що й профілі для кріплення полотна за периметром приміщення. Нижня частина такої закладної являє собою місце для кріплення стельової моделі профілю, в який буде заведене полотно над предметом меблів.
Грамотне поєднання натяжної стелі з розсувною шафою вимагає точного планування, врахування габаритів меблів і технічних нюансів кріплення. Такий підхід дозволяє уникнути зайвих витрат на переробку, запобігти пошкодженню матеріалів і зберегти естетику інтер’єру. Результат — гармонійне поєднання функціональності та дизайну, яке буде служити роками без зайвого клопоту.