Правила капітального ремонту будинків та декілька порад
Згодом будь-які будівлі зношуються та вимагають капітального ремонту. Кожен власник приватного будинку рано чи пізно стикається із необхідністю проведення капітального ремонту.
Починаючи капітальний ремонт приватного будинку, важливо оцінити майбутній обсяг робіт і знайти майстрів, які зможуть виконати їх на належному рівні. Оптимальний варіант – довіритися професіоналам та замовити ремонт на https://rbk-kronos.lviv.ua/remont-budynku/.
Необхідність проведення капітального ремонту
Дах, що протікає, і гнилі підлоги — це аж ніяк не весь спектр проблем, що вказують на те, що будинок занепав і вимагає невідкладного ремонту. Якщо є потреба у капітальному ремонті даху, то саме з цих робіт і слід розпочинати ремонт всього будинку.
Якщо власник хоче виконати перепланування внутрішнього простору будинку, потрібно заздалегідь продумати розташування перегородок, накреслити схему, щоб наочно уявити, як виглядатиме втілення задумів на практиці.
Після заміни склопакетів виконуються роботи з внутрішньої обробки стін та стелі, встановлення дверей. На завершальному етапі реконструюється фасад.
Періодичність капітального ремонту залежить від видів матеріалів, які використовувалися при будівництві даного об’єкта. Існують такі норми щодо проведення капремонту приватного будинку:
- Цегляні будинки, а також будинки з натурального каменю із залізобетонними перекриттями можна ремонтувати один раз за три десятки років.
- Ремонт конструкцій полегшеного типу, при зведенні яких застосовувалися піноблоки, шлакоблоки, повинен проводитися раз на 24 роки.
- Будинки з бруса, перекриття яких дерев’яні, потребують капремонту кожні 18 років.
- Ремонт модульних та каркасних будівель потрібно проводити дуже часто: приблизно кожні 6 років.
Етапи
Капремонт приватного будинку складається з наступних етапів:
- Насамперед розробляється дизайн-проект.
- Складаються кошториси з майбутніх закупівель матеріалів та інструментів.
- Проводиться заміна чи відновлення комунікацій: водопроводу, електропроводки, опалення тощо.
- Змінюються склопакети, двері.
- Здійснюються роботи з капітального чи фрагментарного ремонту покрівлі.
- Реконструюється фасад будівлі.
- Ремонтують санвузли.
- Проводиться обробка кухні та житлових кімнат.
Такий широкий перелік робіт дуже складно виконати без допомоги фахівців. Набагато простіше звернутися до спеціалізованої компанії для проведення ремонту.