Ковані решітки на вікна: особливості вибору та монтажу

19.11.2023

Захист приміщень від незаконного проникнення набуває різних форм. Одним із варіантів стають грати на вікнах. Ці конструкції дозволяють просто, надійно та відносно дешево закрити доступ зловмисникам.

Однак багато власників хочуть отримати гарні види оформлення фасаду. У таких випадках допоможуть ковані решітки на вікна.

Різновиди

Ковані типи виробів отримують відповідним методом, коли виробляється ударний вплив молота на розігріту доти заготовку чавуну або сталі. Найчастіше це робиться ручним способом. Створюються окремі елементи, які потім з’єднуються. Це може здійснюватися двома способами:

  1. Куванням, коли розігріті частинки металу оббиваються молотом навколо основних частин ґрат.
  2. Спосіб найдорожчий, але вироби виходять гарними, оригінальними.
  3. Зварюванням, коли деталі з’єднуються за допомогою розплавлення ділянок з’єднання елементів решітки за допомогою електродів. Найпоширеніший варіант.

Також виділяють такі види грат за іншими функціональними можливостями:

  1. По можливості відкриття ковані решітки можуть бути розстібними, розсувними або глухими. В останньому випадку відкриття конструкції неможливе.
  2. За варіантом кріплення виділяють знімні та стаціонарні. Останні міцніші, надійніші, важкі.
  3. За призначенням: охоронні, декоративні та декоративно-охоронні. Для охоронних найважливішою якістю буде товщина решітки, міцність з’єднання деталей та кріплення на стіну чи вікно. Декоративні зазвичай тонші, тут є безліч дрібних деталей.

Такими ж бувають ковані решітки на каміни. Вони можуть виконувати роль декоративного прикраси та захищати приміщення від вильоту вугілля.

Вибір

Купуючи або замовляючи ковані грати для обладнання віконного отвору, потрібно визначитися з призначенням конструкції та її технічними параметрами. Другий показник повинен враховувати несучі можливості стін. Для бетонних можна використовувати будь-який варіант решітки, для дерев’яних та газобетонних стін потрібно встановлювати легкі вироби.

Зовнішній вигляд кутої решітки гарний, вона здатна прикрасити фасад будівлі, однак має збігатися з ним за стилем. Наприклад, для споруд у хай-тек такі конструкції підійдуть тільки в найпростішому, утилітарному варіанті.

Для підвищення безпеки варто використовувати товсті прути, для декоративних необхідно формувати об’ємні конструкції із завитками, опуклостями та іншими формами. Щоб забезпечити безпеку мешканців приміщення, грати варто робити розсувною або розстібною, щоб її можна було відкрити для евакуації людей у разі надзвичайних ситуацій.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...