Обираємо аксесуари до сауни та рекомендації

10.01.2023

Ох уже ця лазня! Про неї йдеться не лише у численних оповіданнях. Про лазню навіть складено пісні! Сюди ходять не тільки помитися, а ще й відпочити тілом та душею.

А про користь лазні написано багато статей і навіть книжок. Важливе значення мають аксесуари для лазні (їх можна купити тут). Саме вони роблять лазню тим, чим ми звикли її вважати чудовим місцем оздоровлення та відпочинку. Коли починається розмова про лазневі аксесуари, то в першу чергу на думку спадає думка про лазневі зграї, віники і ковшики. Це найважливіші для лазні речі – без них навіть добре побудована лазня перестає бути їй. Ті, хто любить паритися, завжди особливу увагу приділяє віникам. Краще брати такі віники, заготовлені за всіма правилами. Тоді й користі від них буде набагато більше. Найчастіше використовують віники з березового або дубового листя. У кожного з них свій аромат та переваги.

Шайка для лазні може бути різною – металевою або дерев’яною. Але щоб краще відчути банний дух, то найкраще купувати зграї з дерева. Дерево – це натуральний матеріал, що має власну енергетику. Тому дерев’яні зграї краще сприяють оздоровленню, ніж металеві тази. Та й виглядають вони набагато симпатичніше. Ковшики для лазні можуть бути не тільки дуже корисним аксесуаром, але і тією річчю, яка зробить банний інтер’єр набагато цікавішим. Багато хто недооцінює важливість гарної банної обстановки, адже саме вона сприяє повному розслабленню та відпочинку. Тому не можна применшувати значення гарних речей, якими ви можете прикрасити сауну.

Світильник для лазні

Одним із найпотрібніших аксесуарів для лазні треба назвати спеціальний світильник. Світильники у лазні мають відповідати певним вимогам. Так як у лазні, а особливо в парилці, завжди надто вологе повітря, то потрібно використовувати ті світильники, які мали б від неї захист. Саме тому і випускаються спеціальні світильники для лазні та сауни. Крім того, такі світильники мають абажури, які захищають очі від надто різкого світла. Це його основні корисні функції. Але, крім них, такі світильники використовуються ще й у декоративних цілях.

Термометр та гігрометр для лазні

Для того щоб контролювати температуру, потрібно купити термометр для лазні або гігрометр. Завдяки ним, ви завжди знатимете яка температура в приміщенні або парилці. Також непогано мати датчик вологості. Всі люди різні, тому кожна окрема людина по-різному реагує на підвищені температури. З цієї причини бажано завжди знати, скільки градусів на даний час у приміщенні.

Окрім шайок, ковшиків та віників можуть використовуватися й інші аксесуари для лазні та сауни. Щоб не ковзатися на мокрій підлозі, потрібно використовувати дерев’яний килимок. Він забезпечує комфортність миття. Крім того, дерев’яні килимки захищають ноги від розпечених поверхонь. Маючи такий килимок, ви знижуєте ризик опіків у кілька разів. В інших же лазнях підлога, навпаки, дуже холодна. В даному випадку килимок не дає ногам замерзати. Для того, щоб дерев’яні поверхні килимка та підлоги не гнили, використовується парафінове масло. Його втирають у дерев’яні поверхні. Також таким способом захищають лавки та полиці лазні.

Також для цих цілей служить підголівник. Він нагадує собою подушку, але виготовлену із сухого дерева, найчастіше з липи чи берези. Такий матеріал не нагрівається за підвищених температур. Поклавши на нього голову, можна трохи розслабитися і відпочити. Підголовник для лазні найкраще перед використанням трохи охолодити. Декілька слів хочеться сказати про обливні пристрої. Вони нагадують собою діжки, які кріпляться до стіни. Обливний пристрій для лазні зручно тим, що користуватися ним можуть навіть діти та люди похилого віку, яким важко піднімати важку вагу.

Особливим попитом воно має люди, які люблять контрастний крижаний душ. Такі процедури благотворно впливають на здоров’я – вони підвищують імунітет і роблять здоров’я міцнішим.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...