Кутові ванни: особливості та поради щодо встановки

08.11.2024

Ванна є найважливішим обладнанням практично у будь-якому будинку чи квартирі. Вона дозволяє приймати комфортні водні процедури, служить утилітарним цілям і стає окрасою інтер’єру.

Для оснащення пропонуються кутові ванни, що є практичними та зручними для встановлення у будь-яких за формою та розміром приміщеннях.

Різновиди та вибір

Кутові ванни виготовляються з тих же матеріалів, що і звичайні варіанти: чавуну, сталі, акрилу. Вони можуть бути асиметричними і симетричними за формою. Вибір у цьому випадку варто робити, виходячи зі своїх смаків, особливостей кімнати, куди буде розміщено обладнання. Існують стандарти габаритів, які варто дотримуватись, щоб прийом водних процедур був зручним. Для симетричних конструкцій це 1,4 х 1,4 м, або 1,5 х 1,5 м, для несиметричних — 0,75 х 1,5 м та 0,8 х 1,7 м.

За формою виділяють такі варіанти:

  1. Трикутні, що мають один прямий кут, яким монтують ванну до місця з’єднання двох стін. Дві сторони можуть бути однаковими, тоді йдеться про симетричні, і неоднакові, і сама чаша несиметрична.
  2. У вигляді багатогранника, який може бути симетричним і несиметричним.
  3. Із закругленими або скошеними кутами.
  4. Чаші створені у вигляді трапецій.

Форма насамперед впливає на можливості розміщення ванни у конкретному кутку кімнати та визначає інтер’єр приміщення. Для зручності використання будуть важливими, глибина чаші, її об’єм.

Матеріал виготовлення впливає на масу конструкції, вимог до основи. Цей параметр впливає на особливості догляду та довговічність використання. Також у ванній можуть бути виступи та поглиблення, ручки та інші деталі, що підвищують зручність експлуатації.

Встановлення

Ванна повинна розміщуватися на рівній та міцній поверхні. При установці потрібно вивірити положення по горизонталі, будь-який перекіс призводить до навантажень на одну з ділянок. Також обладнання можна розміщувати на ніжки, п’єдестал, залежно від розмірів, маси конструкції та переваг господарів.

При встановленні процес здійснюється наступним чином:

  1. Проводяться виміри, вивчається розташування водопровідних та каналізаційних магістралей.
  2. Прокладаються комунікації. Для каналізаційної труби необхідно забезпечити ухил 5°.
  3. Вирівнюється майданчик, проводиться монтаж ванної кімнати, вивіряється її положення.
  4. Підключаються та герметизуються всі магістралі.

Перевіряється робота систем, після чого проводиться декоративне оздоблення п’єдесталу, якщо він використовується як основа. Ванна, наповнена водою, не повинна рухатися, вагатися.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...