Свердловини для води: правила буріння

26.08.2022

Більшість дачних і котеджних селищ не оснащені центральною водопровідною системою. Отже, власники будинків потребують проведення води своїми руками.

Для цього слід виконати буріння свердловин на воду на своїй ділянці.

Особливості

Перш ніж приступати до процесу буріння, необхідно зрозуміти, чи можна виконати свердловину на своїй ділянці. Для цього слід зрозуміти глибину буріння, шар залягання підземних вод.

Також слід визначитися з типом свердловини – пісочна, або артезіанська. Пісочне буріння свердловин Київ здійснюється при необхідності швидко і недорого вирішити питання з подачею води. Така свердловина має відносно невелику глибину, але характеризується труднощами фільтрації, невисоким дебітом, наявністю у воді мікроорганізмів і регулярним замулювання. Що ж стосується артезіанської свердловини, вона викопується на значно дозволеної глибині свердловини, а вода не володіє речовинами техногенного походження.

Безсумнівно, процес буріння повинен здійснюватися в місцях, що володіють водоносним шаром. Особливо важливо враховувати, що такі шари можуть розташовуватися на різній глибині. Глибина визначається, відштовхуючись від властивостей грунту на території.

З огляду на глибину залягання, підземні води бувають грунтовими, верховодними і грунтовими. Перші розташовуються на поверхні землі, другі виступають в якості опадів, а треті присутні у всіх типах грунту, формуючись з опадів, води озера, річки або іншої водойми.

Особливості облаштування свердловини

Процес облаштування свердловини на воду – досить монотонний процес, який потребує ретельного контролю. Коли пілот-забурник дійде до водоносного горизонту, він виконає лише перший етап роботи. Далі слід приступати до облаштування конструкції свердловини.

Так, спочатку необхідно визначити матеріали, які будуть використовуватися для обсадної колони. Як правило, обсадна колонна формується із пластикових, сталевих, або оцинкованих труб. Коли обсадка буде завершена, слід виконати прокачування води. Це необхідно для того, щоб свердловина наповнилася водою. Не менш важливий етап – перевірка якості отриманої рідини.

В самому кінці процесу технології буріння свердловини на воду слід вважати проведення облаштування отриманої свердловини і проведення води в будинок, монтаж фільтра для очищення води.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail: