Як правильно підготувати стіни перед поклейкою шпалер

14.02.2023

Поклейка шпалер у новобудові або у «вторинці» передбачає певні підготовчі заходи.

Якщо шукаєте фахових спеціалістів у Львові вам сюди https://remontdim.lviv.ua/. Це необхідно з низки причин:

 • якість поклейки;

Поверхня обклеювання повинна мати пори, т.к. у місцях наявності пор чи тріщин полотно не буде приклеєне. І в результаті шпалери «падають мешканцям на голову».

 • рівна поверхня;

Якщо не дотримуватись певних правил поклейки, то при природному освітленні або при включеному світлі будуть видно всі похибки. Тому необхідно клеїти шпалери на рівну поверхню без наявності тріщин та пагорбів.

 • гігієнічна сторона;

У деяких квартирах, де висока вологість та вогкість на стінах з’являється грибок. Для того щоб уникнути такої напасті необхідно створити умови, в яких мікроорганізми не зможуть розвиватися. А саме: позбутися дрібних тріщин, приділяючи особливу увагу кутам.

Для здійснення підготовчих заходів знадобляться такі матеріали та інструменти:

Захисний матеріал (плівка, клейонка);

 • гаряча вода;
 • валик, широка кисть;
 • малярний ніж;
 • широкий та вузький шпатель
 • ґрунтовка
 • шпаклівка.

З чого почати?

Розпочати підготовчі роботи необхідно з робочого простору:

 1. Захистити меблі. Винести її з приміщення або встановити в центрі, накривши плівкою або іншим захисним матеріалом.
 2. Захистити поверхню підлоги. Накрити підлогу плівкою, клейонкою або іншим захисним матеріалом, закріпивши скотчем.
 3. Звільнити стіни від розеток та вимикачів.
 4. Захистити кімнату від протягів та стежити за температурою повітря. Фахівці рекомендують температуру від 18 до 20 °С.

Робота з поверхнею покритою старими шпалерами.

Для роботи необхідні

 • Невеликий шпатель;
 • валик або розпилювач
 • гаряча вода;
 • для полегшення видалення старого шпалерного полотна застосовують допоміжні засоби (оцет, миття посуду, кондиціонер для білизни).

В області обігрівальних елементів, а також підвіконь зазвичай шпалери відходять досить легко без застосування допоміжних засобів. Решту поверхні необхідно за допомогою валика або розпилювача намочити гарячою водою. Воду можна розвести із допоміжними речовинами. І тоді розчин, що вийшов, буде грати роль розчинника шпалерного клею. За наявності фінансових можливостей можна придбати спеціальний розчин. Після цієї процедури шпалери будуть досить легко відходити від поверхні. З появою труднощів відклеювання застосовується шпатель. Такий спосіб підійде як для паперових, так і для вінілових шпалер. А флізелінові шпалери найкраще знімаються за допомогою пари та малярного ножа.

Робота з фарбованою поверхнею.

Головне, що слід усвідомити в даному випадку — фарбу необхідно видалити! Чи не затирати частково, не робити засічки, а саме видаляти шар фарби.

Для видалення фарби зі стін застосовують такі інструменти:

 • Будівельний фен і шпатель;

Пофарбована ділянка стіни нагрівається і після розм’якшення фарби видаляється шпателем. Такий спосіб вимагає приміщення, що постійно провітрюється, для захисту дихальних шляхів. Пари фарби здатні викликати отруєння.

 • шліфувальна машинка або болгарка з металевою щіткою;

Для зняття фарби за допомогою цих інструментів необхідно підготувати приміщення, а саме: закрити двері і всі можливі щілини від проникнення пилу. Відкрийте вікна для надходження свіжого повітря

 • Спеціальна змивка.

Має сильний змиваючий ефект за рахунок свого хімічного складу. Незважаючи на ефективність даного способу, слід зазначити, що для його здійснення потрібно захистити руки гумовими рукавичками, дихальні шляхи – респіратором, очі – захисними окулярами та все інше відповідним одягом.

Ґрунтовка поверхні. Потрібна чи ні?

Багато хто задається таким питанням. Деякі уникають цей етап у підготовці до обклеювання стін. Але фахівці рекомендують не ігнорувати його з низки причин:

 1. Це допоможе уникнути кришення стіни та появи пилу. Ґрунтовка виступає сполучною основою.
 2. Зменшить ризик появи грибка на поверхні.
 3. Адгезія найвищого рівня. Шпалери не відваляться після повного висихання

Вибір ґрунтувального матеріалу залежить від виду поверхні, на яку будуть наклеєні шпалери. Обов’язково варто прочитати інструкцію і не ігнорувати час висихання поверхні, що рекомендується.

Шпаклівка стін.

Після висихання поверхні від ґрунтовки необхідно зашпаклювати стіни . Навіть тонкий шар шпаклівки здатний позбавити стіни від шорсткостей, і збільшити площу приклеювання. Всі нерівності з поверхні видалятимуться за кілька заходів.

Заключна ґрунтовка.

Заключний крок – знову ґрунтовка. А після її повного висихання можна сміливо оновлювати приміщення вибраними шпалерами

Дотримання заходів попередньої підготовки до обклеювання приміщення дозволить не лише довгостроково насолоджуватися новими стінами, а й позбавить повторного ремонту. Якщо все ж таки залишаються сумніви у своїх силах, то краще звернутися до професіоналів.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail: