Типи та види кріплень, як не заплутатися та де купити

16.02.2023

Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроболт Україна» – оптовий постачальник кріпильних виробів для вашого бізнесу!

Головним напрямом діяльності ТОВ “Євроболт Україна” є постачання якісних кріпильних виробів від виробника до клієнта. Ми проповідуємо індивідуальний підхід до кожного контрагента, враховуючи інтереси та можливості всіх сторін. Мета нашої компанії – довгострокове та взаємовигідне співробітництво.

Нам довіряють державні підприємства, про що свідчать десятки успішно виконаних замовлень в системі Прозорро.

Якщо Ваше підприємство шукає надійного постачальника за класифікатором з кодом: ДК 021:2015:44530000-4: Кріпильні деталі, можете з легкістю звертатись до нас будь-яким зручним для Вас способом вказаним за цим посиланням: купити кріпильні вироби

Що є в нашому асортименті:

 • Болти, гвинти, шпильки
 • Шайби, кільця
 • Гайки
 • Заклепки
 • Штифти
 • Шплінти
 • Такелаж
 • Самонарізи та шурупи
 • Сварочні апарати
 • Абразивні вироби

Болти – це найкращі та надійні елементи для кріплення. Болти необхідні під час монтажу будь-яких конструкцій, незалежно від матеріалу та особливо вони потрібні при великих навантаженнях на конструкцію.

Сфера застосування болтів надзвичайно широка. Їх застосовують у різних напрямах виробництва та у повсякденному житті. Машинобудування, верстатобудування, приладобудування, суднобудування, будівельна сфера, ремонтні роботи у будь-якому типі приміщень. Також болти необхідні в процесі оформлення інтер’єру в офісі, будинку, квартирі або в іншому будинку.

Вибираючи болти для своїх потреб, необхідно звертати увагу на такі фактори:

 • клас міцності (чим вище клас міцності болта – тим довговічніше з’єднання)
 • матеріал, з якого виготовлені болти (сталь, латунь, пластик)
 • покриття
 • конструкція (форма)
 • вид різьблення (метрика або дюйм)
 • відповідність стандартам (ГОСТ, DIN, ISO)

За призначенням болти можна умовно поділити на 4 основні категорії:

Високоміцні болти (потрібні для кріплення підвісного обладнання, яке піддається дуже високим навантаженням).

Меблеві болти (використовуються як у меблевому виробництві, так і в будівництві в силу своєї універсальної конструкції).

Болти машинобудівні (використовуються у всіх галузях важкого машинобудування, особливо в верстато- та приладобудуванні).

Болти дорожні (переважно застосовуються в металоконструкціях дорожнього огородження).

Найбільшого поширення, зважаючи на зручність використання, отримали болти з шестигранною головкою (з повним і неповним різьбленням, призонний, з отвором під шплінт, з фланцем тощо). Вони забезпечують дуже надійну фіксацію, витримують великі циклічні та статичні навантаження та мають кілька класів міцності.

Звернімо увагу на ще одну важливу характеристику болтів – це особливість конструкції, адже саме вона в першу чергу залежить міцність з’єднання. Наприклад, призонні болти можуть забезпечити високоточне та високоміцне з’єднання, яке не розкручується навіть при сильних динамічних навантаженнях та вібраціях. Наявність квадратного підголовника у болта забезпечить простий і швидкий монтаж таким чином, що саме з’єднання буде практично непомітним.

Слід також враховувати, що навіть у побуті болти набули широкого застосування. Наприклад, на дачній ділянці або у приватному будинку.

Шайби – кріпильний стопорний елемент, поява якого пов’язана з експлуатацією в ХIX ст. металовиробів у місцях з підвищеними вібраційними, динамічними та статичними навантаженнями. Тобто виникла проблема частого та небезпечного розкручування різьбових з’єднань. Таким чином, щоб збільшити опір кріплення, під головку болта або під гайку підкладають матеріал прокладки (надалі шайбу), який не тільки захищає від відгвинчування з’єднання, але і збільшує площу опорної поверхні.

Збільшуючи область посиленого притискання, шайба, що оберігає саму поверхню деталі або конструкції від пошкодження. Це дає можливість застосування металовиробу для з’єднань тонколистових і пофарбованих матеріалів.

На сьогоднішній час шайба має безліч різновидів та найменувань. Деякі з них (кільця стопорні) використовують як самостійний вид кріплення, встановлюючи в канавки на механізмах обертання. Інші види виконують не зовсім кріпильні функції. Наприклад, дистанційна шайба працює для зміни відстані між деталями, розташованих на одній осі або в одному отворі.

Крім особливих шайб, також існують часто вживані види. Це, наприклад, пружинна шайба, або ще її називають шайбою Гровера, на честь винахідника, яка служить в якості амортизатора при навантаженнях. Також плоска шайба, яка застосовується для збільшення площі притискання болта або гайки до робочої деталі.

Одним із найефективніших видів стопоріння вважається шайба NORD LOCK, що складається з двох кілець. Вона фіксує різьбові з’єднання за рахунок натягу, а не тертя.

Крім форми та призначення важливою особливістю є вибір матеріалу виготовлених шайб. Тут все залежить від місця, температурного режиму та умов використання кріпильних елементів. Але, як правило, часто використовують вуглецеву, пружинну, нержавіючу сталь.

Сфера застосування шайби настільки широка, що захоплює майже всі галузі промисловості. І це енергетика, транспорт, суднобудування, сільгосп виробництво, будівництво, виробництво військової техніки, мостобудування тощо.

Використання деяких шайб не тільки зберігає надійність різьбових з’єднань, але й покращує зовнішній вигляд фасадних поверхонь (шайба – розетка, шайба EPDM).

Гайки – незважаючи на невеликий розмір та простоту конструкції, гайка займає почесне місце у нашому житті. Просто ми мало замислюємося про те, настільки важливий цей кріпильний елемент. І тільки коли виникає потреба, звертаємо увагу, що гайка дуже потрібна і незамінна

Цей виріб з різьбовим отвором вперше зустрічається в ХV столітті. Гайка використовувалася для з’єднання рухомих частин обладунків міланських військовослужбовців.

Унікальність у цьому, що це метиз застосовується у сферах індустріальної промисловості, а й є матеріалом реалізації творчих ідей. Так, наприклад, майстер з металу Мануель Марті Морено використовує гайки для створення скульптур, родзинкою яких є їхня незакінченість. А в романі братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі», гайці виділено цілу главу, в якій герої, кидаючи гайки перед собою, визначали ділянку з підвищеною гравітацією.

Зазвичай гайки виготовляються з вуглецевих та нержавіючих сталей. Цікаво, що у 1973 році вперше була відлита гайка із золота, для виготовлення золотої шаблі, як нагороди переможцю у спортивних змаганнях із фехтування.

Ювелірні майстри, помітивши таку особливість зовнішнього вигляду гайки, почали виготовляти обручки, що нагадує метиз.

Найпоширеніша форма виготовлення гайки – шестигранна. Але бувають і круглі, квадратні гайки з виступами («баранчики»), або інші форми. Крім різновиду форм, гайка має безліч найменувань. Наприклад, ковпачкова гайка, меблева врізна, рим-гайка, антивандальна, шестигранна з фланцем, кругла зі шліцем та інші назви.

Застосування гайки задіяне майже у всіх галузях промисловості, починаючи від виробництва дитячих іграшок і закінчуючи з’єднаннями вузлів у мостових спорудах.

Маючи дюймовий, а також метричний крок різьблення, гайка виконує функцію не лише з’єднання. Гайка оберігає від злому (гайка відривна) різьбові вузли конструкції, що знаходяться у громадських місцях. Також захищає деталі, що скріплюються від пошкодження, збільшуючи зону їх дотику.

Заклепка витяжна – один із видів кріпильного елемента, що складається зі стрижня з потовщенням на кінці та гільзи. Така комбінація допомагає створити, при встановленні, високоміцне, надійне та нероз’ємне з’єднання.

При монтажі, заздалегідь підготовлений отвір опорної поверхні, фіксують торець заклепки і за допомогою спеціального інструменту – заклепочника, витягують стрижень кріплення. Як наслідок, гільза деформується, утворюючи замикаючу голівку та міцне з’єднання різних видів матеріалів.

Однією з головних особливостей витяжного заклепки є можливість створення кріплень при доступі з одного боку.

Якщо подивитися історію, то заклепка використовується людством уже багато сотень років. Починаючи від з’єднань у лицарських обладунках, продовжуючи участю у кріпленні парових машин, мостових конструкцій, різних об’єктів промисловості.

Так одне з найзнаменитіших монументів, із застосуванням більше мільйона заклепок, що з’єднують 18 053 ​​частин – Ейфелева вежа у Франції. Не менш значні конструкції із заклепочними з’єднаннями також знаходяться в Москві (Шухівська вежа), Сіднеї (міст Харбор-Брідж) і т.д.

Крім надійного з’єднання, у минулі століття, була проблема трудомісткості, яка полягала у великій витраті часу та сил для встановлення заклепки. В даний час цю проблему вдалося вирішити за рахунок спеціальних інструментів – механічних чи пневмогідравлічних заклепочників.

Існує велика кількість видів заклепок, так і їх розмірів, які застосовуються для з’єднання м’яких, високонавантажених, малонавантажених поверхонь, а також для заземлення в електроприладах. .

Матеріалом для виготовлення заклепувальних елементів є сталь, алюміній, мідь, нержавіюча стать. Все залежить від сфери експлуатації, температурного режиму, силових навантажень, вібрацій.

Широке застосування заклепувальних сполук у різних видах промисловості дає можливість не змінювати характеру та способу експлуатації заклепки найближчі 20-30 років.

Штифт – це досить давня деталь, яка в минулі століття використовувалася для виготовлення замкових механізмів.

В даний час цей елемент кріплення задіяний майже у всіх сферах виробництва, тому що виробляється з будь-яких марок сталі, а також з латуні, титану, міді та інших сплавів.

Штифт має найчастіше, конічну DIN 1 або циліндричну форму (DIN 7-незагартований), застосовується для нерухомого з’єднання двох деталей. Є елементом, що містить підвищену точність. Конусність штифтів складає 1:50.

Перед тим як встановити штифт, фіксують деталі, які будуть з’єднатися ним, у потрібному положенні, потім просвердлюють отвір і забивають штифт. Якщо це конічний штифт, то отвір роблять особливою конічною розгорткою.

Широко відоме застосування штифта у стоматології. Його використання разом із коронкою чи пломбою, дає можливість збільшити довговічність зуба.

Торцева частина штифта має різну форму опуклості. Це або плоский кінець, або зі сферою, а може бути з фаскою (скос торцевої кромки). Потрібно знати що по DIN, довжина штифта, кінці в себе не включає, а по ГОСТ-включає. Також можлива увігнутість на одному з торцевих сторін штифта, яка не повинна бути більшою за половину фаски.

Для виготовлення штифта використовується переважно пружинна або нержавіюча сталь, що дозволяє застосовувати в з’єднаннях, які знаходяться в місцях з агресивним впливом зовнішнього середовища.

Шуруп – це кріпильний виріб у формі стрижня зі спеціальним зовнішнім різьбленням, різьбовим конічним кінцем і головкою на іншому кінці, що утворює різьблення в отворі дерев’яного або пластмасового виробу, що з’єднується. Спеціальне різьблення має загострений трикутний профіль і більшу ширину западини в порівнянні з шириною зуба.

Це найпоширеніший у будівельних і оздоблювальних роботах вид кріпильного виробу. Незамінний при монтажі листів гіпсокартонних на металевий або дерев’яний каркасів. Різні види шурупів застосовують при виконанні покрівельних, фасадних робіт, при з’єднанні металевих листів. Будова шліців та головок шурупів не відрізняється від аналогічних елементів гвинтів але сантехнічні шурупи мають шестигранну голівку.

Саморізи – це самонарізні шурупи, що мають спеціальне зовнішнє різьблення і загострений кінець або наконечник у формі свердла, що дозволяє загортати саморіз у тверду деревину, пластмасу та металеві листи без попереднього свердління отвору. Самонарізи бувають з рідким різьбленням для дерева, пластмаси і з частою різьбленням для металу. Форми головок саморізів: плоска, опукла, напівкругла, потайна, напівпотайна, циліндрична, шестигранна, зенкуюча, у вигляді петлі, напівпетлі. Види шліців голівки: прямий, хрестоподібний (Ph або Pz), внутрішній шестигранник, Torx. Покрівельні шурупи випускаються пофарбованими (до 18 кольорів) з шестигранною головкою, шайбою та гумовою прокладкою.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail: